Saniyede Beş Santimetre

Film Bilgileri

Yapım Yılı: 2007
Süre: 1 saat 3 dakika
İzlenme: 7.220
Orijinal İsim: 5 Centimeters per Second

Film 3 hikayeden oluşuyor.1. Hikaye: Ailesinin iş değişikliğinden dolayı Akari Shinohara, ilkokulu bitirdikten sonra Takaki’den ayrılmak zorunda kalmıştır. Takaki ve Akari arasındaki derin bağlar, onların bugüne kadar birbirlerinden kopmasını engellemiş ve birbirleriyle mektuplar yoluyla iletişim kurmuşlardır. Ancak Takaki, ailesinin Kagoshima’ ya taşınacağını öğrenince bu fırsatı değerlendirerek trenle Akari’nin ziyaretine gitmeye karar verir.2. Hikaye: Yıllar geçmiş ve Takaki lise son sınıf öğrencisi olmuştur. Takaki, hala Akari için mektuplar yazmakta fakat bu mektupları Akari’ye göndermemektedir. Bu sırada Takaki’nin sınıf arkadaşı Kanae Sumita, takaki’ye aşık olmuş ancak Takaki’ye açılmak için gerekli cesareti toplayamamıştır.3. Hikaye:Yıl 2008, Akari ve Takaki’nin yolları ayrılmıştır. Takaki, bir bilgisayar programcısı olarak artık Tokyo’da yaşamaktadır. Akari ise evlilik hazırlığı yapmaktadır. Bir gün, Takaki, trenyolunun orada, kendisine tanıdınık gelen bir bayan görür.

Oyuncular

Yorumlar 5 Yorum
 1. Avatar Kral43

  Neydi şimdi bu ben bisey anlamadım eğer animeden önce yorumlara bakan arkadaşım bana güven bu animeyi izlme 1 saat boşu boşuna gidiyor izleme çok saçma sonda hicbisey olmuyor

 2. Avatar Erdem

  Yav böyle Son mu olur ağlamaktan gözlerim şişti

 3. Avatar ARMY Girl

  Film mükkemel

 4. Avatar Lqn

  Shinkaiye yakişmadi sonu bir seye de baglanmadi zaten akil sagligimi kaybettim keske izlemeseydim sövesim yok değil

 5. Avatar Yorumcu

  Hayatımda harcadığım en boş 1 saat. Tik tok da 1 saat dans videosu izlesem daha anlamlı vakit geçirmiş olurdum. Benden çaldığınız q saat için sizi affetmeyeceğim.

Film Robotu
Son Yorumlar
Avatar
ibrahim, 3 gün önce

marvelin en sacma filmi

Avatar
iam×boo, 5 gün önce

Güzeldi birazda fazla olmasını isterdim👍
Site de güzel reklam falan o 👍
Bide bunun devam filmi olucakmı yani 2 falan yoksa devamı Jujutsu Kaisen 2 sezonmu olucak..?

Avatar
behice, 5 gün önce

muhtesem tek kelimeyle.